PLAMEN V TEMNOTĚ

38.jpgAutor: Saaba Tahir

Nakladatelství: Host

Žánr: Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2017

Počet stran: 470

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a – což je nejbolestivější – i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.

Vracíme se za dobrodružstvím, které potkáváme na cestě spolu s Laiou a Eliasem. Jak to tentokrát dopadne?

Laia společně s Eliasem Veturiem utíká pryč ze Šerosrázu a snaží se splnit nelehký úkol – dostat se do Kaufu, nejlépe střeženého vězení, a odtud vysvobodit Laiina bratra Darina. Cesta je však příliš dlouhá a na každém kroku číhá spousta smrtelných nebezpečí.
Elias, špičkový voják válečnického Impéria, už nechce zabíjet, ale v tom je ten problém – právě k tomu byl jako Maska vycvičen a bránit se tomu nedokáže.

Císař Markus vládne Impériu železnou rukou a Helena, Maska a nejlepší přítelkyně Eliase, je v jeho rukách. Přežila mučení a nyní před ní stojí nejdůležitější rozhodnutí v jejím životě – vybere si život své rodiny, nebo přežití Eliase, kterého miluje?
Ale nikdo bohužel nevidí, že jakási osoba plánuje mnohem větší a nebezpečnější akci, která povede ke zkáze celého Impéria.

Laia si je svými city k Eliasovi naprosto jistá, jenže od Eliase necítí žádnou zpětnou vazbu. Copak k ní necítí to stejné, jako ona k němu? Když se ale objeví její dávná tajná láska, začíná o svých citech k Eliasovi pochybovat.
Co když je tato mise ale naprosto zbytečná? Nikdo v Kaufském vězení dlouho nepřežije a zrada číhá na každém kroku. Nikomu se nedá věřit. Ani svým vlastním přátelům!

jj

NÁZOR:
Na Plamen v temnotě jsem se neskutečně těšila. Autorka nedá svým čtenářům vůbec vydechnout. Hned na začátku do toho skočí po hlavě a nikde se nezdržuje. O překvapivý a zvratový konec nebylo nouze a proto bylo posledních cca 100 stránek opravdu velký nápor na moje nervy. Tato kniha mě naprosto vtáhla do děje a nepustila až do konce poslední stránky. A tak to má u těch nejlepších knih být!

Tuto jízdu jsem si velmi užila! Tato kniha je plná akce, neustálých překvapení, plná dobrodružství a bojů. Ani láska zde nechybí a nově se podíváme za oponu milostného trojúhelníku.

Kapitoly jsou rozdělené podobně, jako v prvním díle, jen s jednou výjimkou – k Eliasovi a Laie se přidává kapitola z pohledu Heleny, která odhaluje plány samotného Císaře a Velitelky. Myslím si, že se kniha více zaměřila na Helenu a její osobní rozvoj, a i když jsem si myslela, že mě to nebude z jejího pohledu bavit, opak byl pravdou. Autorka dokáže perfektně popsat myšlenky a uvažování svých postav, takže se cítíte, jako byste byli tou osobou přímo vy sami.

Saaba opět ukázala, že je skvělá vypravěčka a vynikající autorka. Její postavy bojují doslova a do písmene o holí život, Elias dokonce stojí na hraně života a smrti. Setkáváme se s novými postavami a mimo jiné se dozvídáme nové informace o Temnonošovi.

Užila jsem si putování Eliase s Laiou, protože byli konečně sami a my mohli sledovat, jak se rozvíjí jejich společné a pevné pouto. Příběh byl po celou dobu tak moc napínavý, že jsem se od něj nemohla prakticky odtrhnout a musela stále dál a dál číst :))

Knize nemohu nic vytknout a doufám jen, že se už brzy dočkáme dalšího pokračování :)) Pokud Vás první díl nadchnul, tak se u druhého jisto jistě nudit nebudete. Pro mě se jedná o zatím jednu z nejlepších young adult knižních sérií, co jsem kdy četla.
Knížku vřele doporučuji!

jjjj

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10!!!!!!!!!!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s