NA LOVU

Když se Kráska vydá na lov Zvířete…

Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Yeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice….
Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Yeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit.
Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?

Autor: Meagan Spooner

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání: 2018

Počet stran: 328

 

Jeva, přezdívaná Kráska, patří mezi barončiny suity. Již nějakou dobu žije v lepší společnosti, ale vždycky tomu tak nebylo. Když byla Jeva malá, se svojí rodinou žili v malém útulném srubu u lesa. Otec byl vynikajícím lovcem, nejlepším široko daleko a učil Jevu vše, co o lese znal. Jak lovit, jak se tiše a nenápadně pohybovat, jak vydržet několik hodin v klidu na jednom místě. Vše, díky čemu se stala z Jevy skvělá lovkyně, se naučila od svého otce.

Pro lepší život se však otec stal kupcem a jeho tři dcery – Jasenka, Lena a Jeva –  se mají provdat za šlechtice. Jednoho dne však přichází neštěstí a Jeva se spolu s rodinou musí stěhovat do srubu u lesa. Kráska je spokojená, že má blízko sebe opět les, ale zjišťuje, že se s otcem cosi děje.

Pokaždé, když se vrací z lovu, mumlá cosi o děsivém Zvířeti. Jeva má o něj veliký strach a když se jednoho dne otec nevrátí domů, rozhodne se – půjde ho do lesa hledat.

Jeva v obrovské Zvíře sice nevěří, ale jakmile se po jeho střetu ocitá v temných celách jakéhosi hradu, začne této skutečnosti věřit. Sama, zraněná, pouze s neviditelným ochráncem se snaží zjistit, kde to vlastně je a co po ní věznitel chce. Jakmile zjistí, že její věznitel je ono Zvíře, okamžitě začne plánovat jeho smrt. Jenže nic není tak, jak se zprvu zdá a Jeva na to přichází až příliš pozdě.

Kde je její otec? Za jakým účelem ji sem Zvíře nalákalo a co od ní chce? Jaké prokletí bude muset Jeva zlomit, aby je všechny zachránila?

Tělo na našich zádech je chladné. Nehýbe se. Jen díky tomu, že nespadla, že pořád svírá naši kožešinu, víme, že je stále naživu.

Držte se, Krásko.

Držte se.

NÁZOR:

Věděla jsem, že se mi knížka bude líbit už jen proto, že jde o retelling pohádky Kráska a Zvíře. Příběh byl trochu pozměněný, ale to mi vůbec nevadilo, naopak jsem byla ráda, že se ta samá pohádka neopakuje stále dokola.

Co se mi na knize nejvíce líbilo byly chvíle, kdy Kráska vyprávěla příběhy a různé pohádky sama sobě (a pak Zvířeti). Byly velmi zajímavé a poutavé.

Dále bych chtěla pochválit autorku i za možnost nahlédnout do nitra Zvířete. Celá kniha je totiž popisovaná jen z pohledu Krásky. A proto jsem byla nadšená, když u každé nové kapitoly byly i krátké postřehy Zvířete. I když mi ale vůbec nesedělo, že o sobě Zvíře mluví v množném čísle.

Příběh se mi četl velmi rychle. Byla to jednoduchá pohádka, která není napínavá, ale spíše taková uklidňující, prostě jako pohádka, kterou si přečtete po náročném dni. Nejvíce mě asi bavil začátek, kdy Jeva popisovala historii své rodiny a také jsem si velmi oblíbila její sestry. Neuškodilo by, kdyby autorka napsala extra příběh nejenom o její sestře Jasence, protože by mě opravdu zajímalo, co všechno se v Jevině nepřítomnosti dělo.

Na lovu byla mojí první knihou, kterou jsem od této autorky četla a musím říct, že mě příjemně překvapila. Budu jedině doufat, že v budoucnu ve své fantazii jen tak nepoleví.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 8/10

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s