PRVNÍ ŽIVOT – JSOU HORŠÍ VĚCI NEŽ SMRT

Tenley „Desítka“ Lockwoodová je obyčejná sedmnáctiletá dívka, která posledních pár měsíců strávila v ústavu Prynne. Proč? Není to kvůli její posedlosti čísly, ale protože odmítá dovolit, aby její rodiče rozhodovali o tom, kde bude žít… až zemře. Všichni lidé už přijali jednoduchý fakt – život na Zemi je pouhá zkouška a opravdový život začíná po smrti.

Na věčnosti vládnou dvě říše – Troika a Myriad, odvěcí rivalové a nepřátelé na život a na smrt. Obě říše udělají cokoliv, aby dostaly Desítku na svou stranu. Pošlou za ní své nejlepší agenty. Desítka se brzy ocitne na útěku, zatímco světem zmítá válka mezi dvěma říšemi, které bojují o její duši. Komu může věřit? A co když kluk, do něhož se zamilovala, nepatří do říše, která je jí milejší? Rozhodne se správně?

Autor: Gena Showalter

Nakladatelství: Omega

Žánr:   Fantasy, Pro děti a mládež Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání: 2018

Počet stran: 440

ŽIVOT NA ZEMI JE POUHÁ ZKOUŠKA,OPRAVDOVÝ ŽIVOT ZAČÍNÁ PO SMRTI!

Tenley Ten Lockwoodová je velmi zvláštní a záhadná dívka, která doslova bojuje o nadvládu nad svým životem. Za posledních třináct měsíců již stihla prožít hotová muka. Je totiž nucena žít v ústavu zvaném Prynne. A proč? Protože se odmítla, na přání svých rodičů, podvolit buď říši Troika nebo Myriadu. A nic a nikdo na světě ji nedokáže přesvědčit o opaku. Jen ona sama se rozhodne, jak naloží se svým posmrtným životem. Nebo se snad plete?

Obě mocné říše spolu již řadu staletí neustále válčí a to nejen o všeobecnou nadvládu. Také především o osoby, jakou je i Ten, které se nechtějí odevzdat říším. A tak jsou do zařízení vysláni agenti, aby splnili nelehký úkol. Musí se k dotyčné osobě dostat co nejdříve a danou osobu přesvědčit. K čemu konkrétně? K zapsání se do jejich říše!

Do ústavu se dostávají dva speciální agenti – Archer a Killian – kteří jsou pevně rozhodnuti přetáhnout Ten na svoji stranu a nezklamat jejich říši. Jaké je však jejich překvapení, když narazí na velmi složitý oříšek v podobě Ten a jejich brilantní plány se rázem hroutí.

Každá z nově nastoupených osob skrývá až příliš velká tajemství a Tenley to cítí. Je však připravena je odhalit a čelit hrůzným následkům? Na čí stranu se nakonec přidá a dostane se vůbec někdy pryč z ústavu? Co všechno bude muset pro skutečnou pravdu obětovat?
Musím říct, že jsem si víc než Ten oblíbila její spolubydlící Bow. Ta pro mě byla tou nejlepší postavou v celé knize! Její kuráž, vtipné a přesné hlášky, u kterých se opravdu nešlo nesmát a též její bojovnost. Vždy mi vykouzlila na tváři úsměv a proto se na takovou osobu nedá zapomenout.

Co se týče Killiana – opět klasický a tajemný hezounek, který si o sobě až příliš myslí, ale za jeho maskou se skrývá naprosto odlišná osoba. Byl pro mě už od začátku jedním velkým otazníkem a nedokázala jsem předvídat jeho chování a další činy, kterými chtěl Ten ovládnout.

Tenley je klasická badass hrdinka. Je mlčenlivá, se svými myšlenkami se nikomu nesvěřuje, neustále je v pozoru a hledá případná nebezpečí. Dokáže se pořádně prát a jen tak se ničeho nezalekne. Ani dozorců v ústavu, kteří se jí snaží udělat ze života ještě větší peklo.
Co se mi na Ten líbilo nejvíc? Její kuráž a výdrž. Stačilo by totiž jen jedno slovo, jeden její souhlas, aby všechna její utrpení navždy skončila. A i když dělali ostatní všechno proto, aby ji konečně přinutili odpovědět, nevzdala se a zůstala věrná svému srdci a svému přesvědčení. A to jsem na ní obdivovala.

První život byl vlastně mojí první přečtenou knížkou od této autorky. Je to čtivá a příjemně oddechová knížka, která se soustředí především na složité a komplikované vztahy. Mnoho akce zde nečekejte, jedině na konci, kde se s nimi prakticky roztrhne pytel. A nemáme se čemu divit, autorka nás chtěla navnadit na druhý díl a to se jí, myslí, opravdu velmi povedlo.

Děj je neotřelý a originální, ale myslím si, že ho autorka mohla lépe a více využít. Příběh neníšpatný, ale ani Vás nijak nemusí oslovit. Jak jsem již psala – jedná se o jednoduchou knihu pro oddechové čtení, nic složitého 🙂

Nesmím zapomenout na e – maily na začátku knihy, které si mezi sebou posílali agenti Troiky a Myriadu s jejich nadřízenými. Díky nim jsme si už na začátku mohli vytvořit představu o charakterech dvou hlavních zástupců našich říší. A navíc jsou opravdu, ale opravdu hodně vtipné.

I přes pár nedostatků jsem si knihu užila a jsem velmi zvědavá na její pokračování. Uvidíme, jak si s ním autorka poradí 🙂

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství 

omega logo

Péťa 🙂
HODNOCENÍ: 6/10

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s