Ohnivá krev – vláda ohně začíná!

Ruby porazila krutého Krále ledu a roztavila ledový trůn, ale krvelačný Minax, který v něm byl uvězněn, uprchl a nyní pustoší celé království a usiluje o život všech, na nichž Ruby záleží. A zdá se, že ho nemůže nikdo a nic zastavit. Jediná naděje na jeho zničení leží v daleké zemi na jihu, kde vládne magie ohně. A tak se tam Ruby vydá, nejen aby přišla na způsob, jak odstranit tuto hrozbu, ale hlavně aby přišla na podstatu své moci. 

Autor: Elly Blake

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2018

Počet stran: 368

Krátké ohlédnutí zpět za prvním dílem:

Svět je rozdělený na Mrazivé a na Ohnivé. Bytost stínů zvaná Minax sužuje ledový trůn. Posedne každého panovníka, který usedne na trůn touhou po násilí, krvežíznivosti a zabíjení. Jinak tomu nebylo ani u krále Malaka, který pronásledoval a zabíjel všechny Ohnivé. Ponechal si pouze ty nejsilnější, kteří umírali v jeho královské aréně. Královu tyranii ukončí Ruby, oplývající mocí Ohnivých s pomocí Mrazivého prince Arcuse.

Podařilo se jí zkrotit oheň, ale dokáže ovládnout i své srdce?

Ledový trůn byl zničen. Je čas oslavovat vítězství? Nikdo neví, že tímto činem Ruby vypustila na svobodu bytost stínů, Minaxe, který dokáže posednout člověka a donutit ho k jakémukoliv činu – třeba i k masovému vraždění. A právě to se teď děje po celém království. Arcus, následník trůnu, se snaží získat si přízeň dvora, přivést zpět všechna vojska, navázat diplomatické vztahy s okolními zeměmi a získat si srdce svého lidu.

Po všem, co si jeho lid musel za vlády jeho bratra Malaka vytrpět, si konečně zaslouží mír a svobodu. Jenže nedůvěra mezi Mrazivými a Ohnivými je stále přítomna. A proto pobyt Ruby, Ohnivé dívky, na Mrazivém dvoře Arcusovi moc nepomáhá.

A tak se Ruby vydává spolu s novým přítelem Kaiem daleko na moře do Sudesie, kde bude hledat odpovědi – takové, které by dokázaly Ruby pomoci zastavit Minaxe jednou pro vždy. Zdá se ale, že vše stojí proti ní. Nejenže jí Ohnivá královna nevěří a sleduje ji na každém kroku, ale ještě k tomu jí dává podmínku – aby získala potřebné informace, musí se stát Ohnivým mistrem. Projít Zkouškami, které můžou být smrtelné a přísahat královně svoji věrnost a služby po zbytek života.

Vidiny, záchvaty a noční můry. Minaxova přítomnost v její hlavě. Ztráta kontroly nad Ohnivými schopnostmi. Šokující pravda o jejím původu. Zrada. Válka právě začíná!

„Kai?“ řekla jsem a mrkala, aby se mi znovu zaostřil zrak. „Hm?“ Stále pokračoval v cestě. „Je bodnutí sudesijského škorpiona jedovaté?“

Náhle se zastavil. „Ano.“ 

„Dá se na něj umřít?“ Otočil se. „Jenom když tě bodne mnohokrát.“ 

„Kolikrát? Jen tak ze zvědavosti.“ Svět se kolem mě točil a já zavřela oči. „Kolikrát tě bodli?“ zakřičel a spěchal mě zachytit, když jsem začala padat.

 

NÁZOR:

Osvobodím ho, i kdyby mě to mělo stát život.

Příběh mě neskutečně moc bavil, možná i více, než první díl Ledová krev. V každé kapitole se něco neustále dělo a z toho všeho napětí se Vám nejednou zatočí hlava. Důležité zvraty se zde stávají snad každou chvilku, a právě proto dělají Ohnivou krev skvělým, originálním a jedinečným dílem.

Příjemným osvěžením děje bylo nové prostředí, ve kterém se vše odehrávalo. Od Tempesie se přesouváme do Sudesie, rodné země Ruby. Sudesie byla zajímavým místem, plná překvapení, tajných koutů a nové historie, takže se zde příběh rozjel naplno!

Z většího množství zjištěných informací se cítíme asi jako, když Sherlock Holmes dostane nový případ k řešení – jsme zahlceni novými fakty, různými předpoklady, stopami, nespočtem možností a téměř žádné řešení není na obzoru. A proto čtete dál, stále častěji a stránky pod Vašima očima utíkají až příliš rychle. Hlavně, ať se už dozvíme pravdu! Ať už konečně rozlouskneme ta velká tajemství.

Co se týče obálky – tu musím jedině obdivovat. Pozadí plné jisker, plamínků, popela a prachu mi trochu připomínal začátek filmu Pompeje, kde přesně tato kombinace poletuje kolem všech soch. Navíc se k příběhu symbolicky hodí – jde zde o povstání z popela a prachu, o znovuzrození Ohnivých, naději a příslib nové budoucnosti.

Kaie jsem si zamilovala prakticky ihned! Vážně, nejde si ho neoblíbit. Už jen proto, že byl tak správně rošťácky přidrzlý a pokaždé mě jeho poznámky rozesmály. Já osobně jsem se nejvíce těšila na momenty, kdy se na scéně opět objeví a bude z něj sršet jeho dokonalý smysl pro humor. Vyklubal se z něj během příběhu skvělý a starostlivý přítel, kterého Ruby potřebovala a kterého by jistě každý z nás uvítal. A nesmím zapomenout na fakt, že jméno Kai je úplně úžasný! Teda aspoň pro mě 🙂

Opřel si nohu o postel a věnoval mi náznak vlčího úsměvu. „Vážně si myslíš, že bych svoje ptáče odvedl za strážníky?“

„Jsem ti vděčná. Ale nejsem tvoje. A ani ptáče.“

„Ale vypadáš tak. Ztracená a sama v hnízdě.“ Nadzvedl a zase spustil pramínek mých vlasů a smál se mi, když jsem se na něj zamračila. „A je tak jednoduché ti pocuchat peříčka.“

Musím říct, že jsem se nenudila ani na jedné jediné stránce Ohnivé krve. Hltala jsem každé písmeno, každičkou větu, každý nepatrný detail v příběhu a užívala si nádherný pocit, který ve mě kniha vyvolala. Ještěže se můžeme těšit na další díl a doufám, že to bude přinejmenším stejná pecka, jako Ledová či Ohnivá krev. S čistým svědomím mohu druhý díl série Ledová krev vřele doporučit!

ohniva krev2.jpg

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji internetovému knihkupectví 

eb

Péťa 🙂

Hodnocení: 10/10

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s