CESTY SE ROZCHÁZEJÍ

Osud je spojil, teď je chce rozdělit. Druhý díl fantasy série Čáry života od autorky bestselleru Divergence.
Životy Cyry a Akose ovládají jejich osudy, které věštba pronesla už při jejich narození. A zdá se, že osud se nedá změnit, ať se snaží sebevíc. Akos je zamilovaný do Cyry, i když dávné proroctví určilo, že zemře ve služb
ách její rodiny. Nebezpečí se ještě více vystupňuje, když se mezi jejich národy rozpoutá válka, kterou se oba snaží zastavit. 

Autor: Veronica Roth

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Počet stran: 392

Rok vydání: 2018

Po událostech, které se stali v aréně na konci prvního dílu Čáry života jsou Cyra a Akos na útěku. Spolu s jejich přáteli Isae a Cisi se v povstaleckém letounu snaží uprchnout svým pronásledovatelům. Jenže rozdílné názory posádky se vyostřují, a tak dochází k rozdělení na dva různé tábory. Cyra s Akosem směřují na co nejvzdálenější místo, kde by mohli být aspoň na chvíli v bezpečí, zatímco druhá půlka posádky má úplně jiný – a velmi nebezpečný –  cíl.

Cyra s Akosem zakotví na místě jménem Ogra, které je velmi zvláštním místem. Po všech událostech, které se stali, se ale začíná objevovat propast i mezi Cyrou a Akosem. I když se velmi snaží, vědí, že tentokrát nebude vůbec lehké jejich lásku vzkřísit. Aby toho nebylo málo, dochází k situaci, které se všichni doposud snažili vyhnout – je vyhlášena válka. Cyřin národ Šotetů proti Akosovu národu Thuvhe. A nově zjištěná pravda o její a Akosově minulosti jim sebere veškerou jejich sílu bojovat. Od té doby ani jeden z nich neví, na čí straně vlastně stojí. A na čí straně budou oba stát ve dnech války. Je totiž možné, že nebudou stát na stejné straně. Že si nebudou stát bok po boku.

1.jpg

V celém sále zavládlo ticho.

Byli jsme ve válce.

NÁZOR:

Autorce se opět povedlo napsat skvělý a napínavý příběh! Opravdu hodně dlouho jsem se těšila na pokračování Čar života, protože již první díl mě velice nadchnul! A konečně jsem se dočkala. Nedokážu říci, jestli je druhý díl lepší, než ten první, protože oba dva jsou stejně dobře napsané. Ani u jednoho z nich nechybí akce –  a té tam bylo převelké množství – napětí a samozřejmě zde nechyběly zvraty. Ty mě někdy nechaly po dočtení kapitoly s otevřenou pusou 🙂

Kapitoly jsou podobně rozdělené, jako u Čar života. Jediný rozdíl byl, že se zde přidaly kapitoly z pohledu Cisi, sestry Akose, a Eijaha. Nejdříve jsem si nemohla zvyknout na kapitoly Cisi, protože mě její příběh ze začátku moc nezajímal. Poté se ale děj rozjel a já se přistihla, jak moc se na její vyprávění těším!

Nic ale nezmění fakt, že mými oblíbenými postavami stále zůstávají Cyra s Akosem – to jsou prostě moji miláčci! I když mě mrzelo, že se jim vztah spíše všemi těmi událostmi jen a jen ničil, doufala jsem, že i tuto krizi ustojí, a že si k sobě opět najdou cestu.

Obávala jsem se především situace, kdy se někomu z hrdinů cesty rozdělí – věděla jsem, že se jim to dřív nebo později stane už jen proto, že tomu napovídá i název knihy. No..a obávala jsem se právem. V jedné části knihy opravdu dochází k rozdělení a…opravdu jsem byla naštvaná! Asi to přesně takhle autorka zamýšlela a opravdu se jí povedlo ve mně vyvolat smíšené pocity na každou z těch postav. Ale to uvidíte sami :))

Jsem naprosto nadšená z návratu jedné z postav. Ta totiž zamíchala kartami natolik, že jsem nedokázala určit další průběh děje a především závěr knihy! Nutno dodat, že i postavy byly ve velkém šoku stejně, jako já. K tomu asi není co dodat, vážně, to si musíte přečíst!

Co dodat na konec? Snad jen to, že jsem s touto autorkou a jejím příběhem naprosto spokojena a opravdu nemám co knize vytknout :)) Vřele ji doporučuji. PS: Ta obálka je prostě do-ko-na-lá! Nemůžu se na ni vynadívat.cestyEN

Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji internetovému obchodu Mall.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s